İDEAL EĞİTİM MERKEZİ

İş Güvenliği Uzmanlığı Temel , İşyeri Hekimliği Temel ve  Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programları

İdeal İş Güvenliği Firması T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından onaylı Yetkili Eğitim Kurumu olarak eğitimlerini sürdürmektedir.

Şirket olarak gücümüzü konusunda uzman ve saha deneyimi olan kadromuzdan ve farklı sektörlerde yer alan çalışmalarımızdan edinilen bilgi ve deneyimlerimizden almaktayız.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Sizlerin çözüm ortağı olma yolunda 1998 yılında başladığımız hizmetlerimize devam etmekteyiz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Temel , İşyeri Hekimliği Temel ve  Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programı

Eğitim programının genel amacı:

İş güvenliği uzmanı olmak isteyen mühendis veya teknik elemanlara , işyeri hekimi olmak isteyen tıp fakültesi mezunlarına ve diğer sağlık personeli olmak isteyen hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmaktır. 

Eğitim programının uygulama kuralları:

• Eğitim süresi 6 saat /gündür.
• Program süresince uzaktan ve örgün eğitim sırasında derslerin günün teknolojilerine uygun hazırlanmış yazılı ve görsel eğitim materyalleri ile zenginleştirilmesi gereklidir.

Ders Takibinde Nelere Dikkat Etmeliyim?
• Uzaktan eğitime üye girişinizi yaptıktan sonra her bir dersin ön testini almanızı takiben konu içeriğine erişebilirsiniz. Ön testi aldıktan sonra içeriğe geçildiğinde kursiyerin ders için ayrılan süreyi tam olarak bitirmesi gerekmektedir. Bir ders saati 45 dakika olarak ölçülmektedir. Her bir derse giriş yapıldığında zorunlu tamamlamanız gereken ders süresini sistemdeki sayaç ile geri sayım biçiminde izlemeniz mümkündür. Bu sürenin tamamlanması zorunludur. Bu süreyi tamamladıktan sonra son test alınmalıdır. Son testten 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan alamayan kursiyerimiz testi tekrar almak zorundadır. Teste sadece 3 kez giriş hakkı bulunmaktadır. Test sonuçları tarafınıza hemen sistemde bildirilmektedir. 3 test hakkında da başarısız olan adayımız dersi tam süresini tamamlayarak tekrar almalıdır.

Derslere nasıl erişeceğiniz hakkında videolu bilgilendirme linki bu sayfanın altında "uzaktan eğitim kullanım kılavuzu" başlığı altında verilmiştir.

Eşzamanlı dersler nasıl alınacak?

• Uzaktan eğitimin en az onda bir süresi eşzamanlı olacaktır. Yani sanal sınıflarımızda eğitici ile karşılıklı eş zamanlı eğitim yapılmaktadır ve bu süre en az 9 saatlik ders saatini kapsamaktadır. Tarafınıza e-mail yolu ile eş zamanlı ders tarih-saatleri ve şifrelerinizle kullanıcı adlarınız ayrıca eşzamanlı eğitimden  önce tarafınıza bildirilecektir. Lütfen maillerinizi takip ediniz. Eş zamanlı eğitim uygulamaları bir günde en fazla 3 saati geçmeyecek biçimde planlanmaktadır.

Dersin Süresini Tamamladığımı ve Test Sonuçlarımı Nasıl Öğrenirim?

•Dersin tamamlanma süresi sistem yöneticisi tarafın izlenerek rapor haline getirilmektedir ve yeterli süreyi geçirmeyen kullanıcıların dersi tekrar almaları sağlanmaktadır. Katıldığınız derslerden sonra ön ve son testten kaç puan aldığınızı; kendi grubunuz içinde kaçıncı olduğunuzu yani grubunuz içinde sıralamadaki yerinizi ve ders süresini tamamlayıp tamamlamadığınızı sistemde görebilmektesiniz. Bunun için "derse giriş yaptığınız sayfada sol alt tarafta bulunan "notlar" kısmına tıkladığınızda dersin adını-ön-son test puanınızı; grup içindeki sıralamanızı ve derste geçirdiğiniz süreyi görmeniz mümkündür.

Devamsızlık Hakkım Ne kadar ve Denetimler Nasıl Oluyor?

Dersi tamamlayamayan yeterli puanla testleri bitiremeyen kursiyerlerimizin durumu devamsızlık ilkeleri içinde değerlendirilecek; kursa devam edemeyecekleri ve kayıtlarının silineceği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne bildirilecektir. Bu durum aynı zamanda adayın kendisine de Eğitim Kurumu tarafından bildirilecektir.
• Sistem raporları her hafta düzenli olarak denetlenmektedir. Denetleme kursiyerlere verilen şifre ve kullanıcı adlarının aracılığı ile yönetim panelinden düzenli olarak Eğitim Kurumu tarafından raporlanmaktadır. Raporlar giriş yapılan dersleri, zaman bilgilerini, ön ve son test başarı durumlarını ve derste geçirilen süreleri kapsamaktadır. Tarafınıza haftalık devam durumunu bildiren raporlar mailiniz aracılığı ile gönderilmektedir. Lütfen maillerinizi kurs süresince düzenli kontrol ediniz. 
• Uzaktan eğitim sistemi aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından sürekli denetlenmektedir. Denetim raporlarının tüm detayları yönetim panelinden Yetkili Makam tarafından tüm detayları ile döküm halinde alınabilmekte; Eğitim kurumundan bağımsız Yetkili makam tarafından da düzenli kontrol ve denetim altında tutulmaktadır. Kursiyerlerimizin uzaktan eğitime devam ve başarı durumlarını gösteren raporlamalar sistemimizde her an Yetkili Makamlar tarafından denetlenmek üzere 5 ( beş) yıl saklanmaktadır.
• Kullanıcıların dersi geçebilmeleri için son testten 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Katılımcılarımızın Bilmesi Gerekenler

İdeal Sanal Sınıf Uygulamasına giriş için buraya tıklayınız.

Uygulamalarda kullanacağınız Adobe Flash Player yükleyin.

Uygulamalarda kullanacağını Adobe Reader yükleyin.

Önemli: Uzaktan Eğitimin Eşzamanlı Sanal Sınıf Uygulama Tarih ve Saatleri Katılımcılara Mail Yolu ile İletilmekte ve Aynı Zamanda Yaklaşan Olaylar Kısmında Duyurulmaktadır.

ÇSGB Uzaktan Eğitim Programları Bilgilendirme: 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ TEMEL EĞİTİM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN A,B VE C İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI TEMEL EĞİTİM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN DİĞER SAĞLIK PERSONELİ EĞİTİM PROGRAMI  İÇİN TIKLAYINIZ 

Sistem ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda;

Kursiyerler Uzaktan Eğitim ve Sanal Sınıf Uygulaması ile ilgili soru, sorun ve problemlerini;

  • Çalışma saatleri içerisinde;

                (Hafta içi 08:30 - 18:00, Cumartesi 08:30 - 13:30)

  • 0 312 395 52 52 (Dahili-21)  belirtilen durumlar iletilerek sorunlar çözüme kavuşturulacaktır.

Aşağıda Eğiticilerin ve Kurs Yöneticilerinin E-Posta Adresleri Yer Almaktadır Gerek Duyulduğunda Doğrudan İrtibata Geçebilirsiniz:

Şakire BOZDAĞ ( Kurs Yöneticisi)

sakirebozdag@idealisg.com
0312 395 5252 / 21 & 0533 226 78 03

Şenay ÖZDEMİR (Hekim-Halk Sağlığı Uzmanı)

senayozdemir@idealisg.com
0312 395 52 52

M.Doğan TAHMAZ (Elektrik)

dogantahmaz@idealisg.com
0312 395 52 52

Mustafa AKTAŞ (Kimya)

mustafaaktas@idealisg.com
0312 395 52 52

İştar CENGİZ (Hukuk)

info@idealisg.com
0312 395 5252

Nizamettin İNSEL (Maden)

info@idealisg.com
0312 395 5252

Mustafa Necmi İLHAN (Hekim- İş Sağlığı Uzmanı)

info@idealisg.com
0312 395 5252

Geribildirim:

Mesai saatinde engeç 2 saat içinde, mesai saati dışında ise engeç 24 saat içinde bilgilendirme yapılacaktır.